پیام سلامت
preloader
ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

تفاوت تمیزکردن و ضدعفونی کردن:

تفاوت تمیزکردن و ضدعفونی کردن:

  • خانه
  • -
  • تازه های علمی
  • -
  • تفاوت تمیزکردن و ضدعفونی کردن:

 

واژه های تمیزکردن وضدعفونی کردن گرچه در ظاهر دارای معنای مشابه میباشد اما در واقع دو مقوله مجزا و البته در فرایند ایجاد محیط سالم و ایده ال کاملا وابسته به هم میباشند.

همان‌گونه که از لفظ هردو واژه استنباط میشود تمیزکردن به معنای رفع و از بین بردن هرگونه کثیفی و الودگی ار روی سطوح و محیط اطراف میباشد که اولین گام در راستای داشتن محیط مناسب تر محسوب میشود.

اما از انجا که میکروب به راحتی وشاید اصلا با چشم غیرمسلح قابل رویت نمی باشد یقینا با فرایند تمیزکردن کاملا از بین نمی رود و به همین دلیل است که در مکان هایی مثل بیمارستان ها و کارخانجات صنایع غذایی ،پس از انجام‌تمیزکاری معمولی و رفع همه ذرات و گرد وغبار موجود بر روی سطوح ،مجددا فرایند ضدعفونی محل نیز با روش هاو مواد متفاوت انجام میپذیرد.

متاسفانه عدم دقت در انجام این دو موضوع،بکارگیری روش ها و مواد نامناسب و فقدان اطلاعات و تجربه لازم در بین کارکنان مسوول انجام این دو کار باعت تشدید الودگی ها،ایجاد عفونت های بیمارستانی،مقاومت انتی بیوتیکی و دهها معضل دیگر گردیده که درنهایت در سالهای اخیر توجه ویژه به ضدعفونی صحیح و علمی از اهمیت فراوانی در بین محافل بهداشتی و پزشکی و حتی در بین مردم معطوف گردیده است و تلاش عمومی براین است که با کاهش ورفع الودگی ها با روش مناسب از افزایش هزینه های درمان پیشگیری شده ودر نهایت با داشتن محیطی سالم زندگی راحت تر وشاداب تری داشته باشیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.