پیام سلامت
preloader
ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

نقش هیپوکلروس اسید در بدن چگونه است

نقش هیپوکلروس اسید در بدن چگونه است

  • خانه
  • -
  • روغن های گیاهی پیپال طب
  • -
  • نقش هیپوکلروس اسید در بدن چگونه است
نقش هیپوکلروس اسید در بدن چگونه است

هیپوکلروس اسید در بدن انسان چگونه تشکیل میشود  ؟

ماکروفاژها در مکانهای فرساینده آتروم عروق کرونر انسان، میلوپراکسیداز (MPO) ، آنزیمی را تولید می کنند که این انزیم  اسید هیپوکلروس (HOCl) تولید می کند. از این رو در بدن انسان وجود دارد.  هیپوکلروس اسید  تولید شده  یک اسید ضعیف است که به سرعت عامل های مختلف شامل :باکتری ها ، جلبک ها ، قارچ ها و سایر ارگانیسم ها راغیرفعال و تخریب میکند.

نقش هیپوکلروس اسید در خون چگونه است ؟

اسید هیپوکلروس به طور طبیعی توسط گلبول های سفید خون همه پستانداران تولید می شود. و در گلبول های سفید خون برای از بین بردن عوامل بیماری زای میکروبی مهاجم استفاده می شود

اسید هیپوکلروس همان ماده ای است که در سیستم ایمنی بدن نقش بسیار مهمی جهت ممانعت از ورود عوامل بیماریزا  به بدن را دارد.

توسط گلبول های سفید خون به عنوان یک سیستم دفاعی در برابر عفونت، باکتری و بیماری های  کلی ایجاد می شود. HOCl به پاتوژن های مهاجم حمله می کند، دیواره های سلولی را قبل از اینکه پاتوژن را تخریب کند می شکند و این  اسید ضد میکروبی در انجام ماموریت حفاظتی خود دقیق و مؤثر است.

HOCl به طور طبیعی در گلبول‌های سفید خون به عنوان یک جزء کلیدی سیستم ایمنی داخلی ساخته می‌شود که برای کشتن پاتوژن‌ها، مبارزه با عفونت، کاهش التهاب، کنترل پاسخ‌ها به آسیب و افزایش روند بهبودی بدن کار می‌کند  بدن انسان از مکانیسم های ذاتی و غیر اختصاصی به عنوان اولین خط دفاعی در برابر عوامل بیماری زا، عفونت و آسیب استفاده می کند. خود پوست و ترشحات مخاطی در غشاهای اپیتلیال، هر دو از عناصر مهم پاسخ مقاومت ذاتی هستند. اما هنگامی که این موارد نقض می شوند، HOCl بلافاصله توسط بدن در پاسخ به عنوان جزء شیمیایی کلیدی ایمنی ذاتی تولید می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.