پیام سلامت
preloader
ویرایش

درباره ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز 

با ما تماس بگیرید

انتخاب استفاده از  کلر یا محلول هیپوکلروس اسید برای ضدعفونی کردن

انتخاب استفاده از کلر یا محلول هیپوکلروس اسید برای ضدعفونی کردن

  • خانه
  • -
  • دسته‌بندی نشده
  • -
  • انتخاب استفاده از کلر یا محلول هیپوکلروس اسید برای ضدعفونی کردن
انتخاب استفاده از  کلر یا محلول هیپوکلروس اسید برای ضدعفونی کردن

pH محلول کلر در تعیین کارآیی آن بسیار مهم است

 

. در pH5تا6 محلول تقریباً 100٪ اسید هیپوکلروس خواهد بود. با افزایش pH به بالای 6 ، یون هیپوکلریت (سفید کننده) شروع به افزایش می کند. (هیپوکلروس) در کل موثرترین ضد عفونی کننده در گونه های  کلر موجود در محلول رقیق شده باتوجه به pH مربوطه و مورد استفاده تصفیه آب و فاضلاب است. یون OCl [سفید کننده] به دلیل ناتوانی در انتشار در دیواره های سلولی میکروارگانیسم ها ، یک ضد عفونی کننده نسبتاً ضعیف است.

 

“اثر ضدعفونی محلول  با افزایش pH  احتمالاً به دلیل کاهش نسبت گروه اسید هیپوکلروس موجود کاهش می یابد..” .

PH  مناسب  در محلول هیپوکلروس اسید  (HOCL) چند است؟

محدوده ی مناسب PH یعنی بین 5/5 تا 6/8 میباشد و بهترین PH   عدد 6 و نیم است.

ppm اندازه گیری میزان کلر آزاد  موجود در محلول است. از آنجا که کلر عامل اصلی ضدعفونی کننده در اسید هیپوکلروس است ، مهم است که از مقدار کلر موجود در محلول ساخته شده برای ضد عفونی اگاه باشید.. متداول ترین سطح ppm برای دستگاه تولید اسید هیپوکلروس 100 ، 200 و 500ppm است. اینها مقادیری هستند که برای غیرفعال کردن بیشترین تعداد ویروس ها آزمایش شده اند-برای مثال ، 200ppm برای از بین بردن COVID ، E. coli ، سالمونلا و کاندیدا کافی است ppm بالای 500 ، مانند 1000 ، در مواردی که غلظت بالایی از مواد آلی در آب وجود دارد (کاهش کلر آزاد موجود) ، مانند حذف بیوفیلم در خط لوله ، مفید خواهد بود. کاربردهای دیگر برای محلولهای ppm با  بالا شامل مواردی است که سطوح ضدعفونی شده بسیار کثیف بوده یا محلول هیپوکلروس  به صورت کنسانتره حمل می شود. همچنین استفاده از محلول ppm بالا در مه سرد می تواند برای به حداکثر رساندن پتانسیل ضد باکتریایی پوشش مه مفید باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.